اخبار > رتبه اول درترویج زایمان طبیعی وکاهش 3درصدی سزارین دربیمارستان دهدشت


  چاپ        ارسال به دوست

رتبه اول درترویج زایمان طبیعی وکاهش 3درصدی سزارین دربیمارستان دهدشت

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام دهدشت ،دکترمولایی فر بااشاره به اینکه یکی ازبسته های مهم وتاثیر گذارطرح تحول نظام سلامت ،حمایت اززایمان طبیعی است .افزودند:گسترش عمل سزارین درسال های گذشته درسطح کشورخطرات ومشکلاتی را هم برای مادران ،نوزادان ودرسطحی بالاتربرای جامعه به همراه داشت واین طرح به اررتقای شاخص های سلامت مادر وکودک کمک می کند.

دکتر مولایی فربااشاره به کاهش سزارین باروش های کم تهاجمی افزودند:بیشترزنان به خاطر ترس اززایمان طبیعی متقاضی سزارین هستند واین درحالی است که می توان باترویج روش های کم تهاجمی  وبیان عوارض سزارین مانند افزایش احتمال عفونت رحم ،خطرات ناشی ازبیهوشی ،دردهای لگنی  وچسبندگی بیشتر،احتمال نازایی  وافسردگی میزان گرایش مادران به سزارین را کاهش داد

ایشان بابیان اینکه :در9ماهه سال جاری بیش ازسه هزار و220زایمان دراین مرکزانجام شد که ازاین تعداد65درصد زایمان طبیعی و35درصدزایمان به صورت سزارین انجام شده است.
وی ادامه داد: بیشترین دلیل سزارین به خاطر سابقه های سزارین است که از مجموع یک هزارو150 زایمان سزارین 53درصد به دلیلی سابقه قبلی و47درصد زایمان باراول که نسبت به موردمشابه درسال قبل 3درصد کاهش یافته است.

ایشان  با اشاره به ساخت بلوک زایشگاهی و راه اندازی بخش ال دی آر (LDR) افزودند: در بخش ال دی آرچهارده اتاق خصوصی برای زایمان طبیعی به همراه اتاق های جانبی برای پزشک و ماما و اتاق عمل ایجاد شده و همچنین امکان حضور همسر بیمار دربالین بیمار هنگام زایمان وجود دارد.

رئیس بیمارستان امام دهدشت گفت: در این بیمارستان کلاس های آموزش و مراقبت های قبل از زایمان برای مادران و همراه آنان برای انجام روند بهتر زایمان طبیعی برگزار می شود تا علاوه بر کمک به این پدیده طبیعی بتواند در ترویج این نوع زایمان در کشور گام موثری بردارد.
دکترمولایی با اشاره به اینکه ماهانه در حدود 360زایمان در این بیمارستان انجام می شود، اظهارکرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و طرح هتلینگ در این بیمارستان میزان مراجعان برای زایمان افزایش 2 برابری داشته است

وی خاطر نشان کرد:بااجرای طرح تحول سلامت ازآبان ماه 1393اقدام به بازسازی بخش های درمانی وپاراکلینیکی این مرکز کردیم که توانستیم درکمتر ازدوسال باهزینه حدودیک میلیارد تومان همه این بخش هارابصورت مدرن وشیک بازسازی کنیم.

انتهای خبر/دادنیا١٨:٣٦ - سه شنبه ٥ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٢٣٣    /    تعداد نمایش : ١٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 47490
 بازدید امروز : 172
 کل بازدید : 212278
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.7956