سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

انجام عمل آزاد کردن نخاع تحت فشار برای اولین بار در شهرستان کهگیلویه

سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت گفت: عمل آزاد کردن نخاع تحت فشار و اصلاح کجی و انحراف ستون فقرات برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت؛ دکتر محمد طاها خادمی  افزود: بیمار 27 ساله مبتلا به ناهنجاری مادر زادی ستون فقرات برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت تحت عمل جراحی سنگین و پیچیده قرار گرفت و نخاع آن آزاد و انحراف ستون مهره برطرف شد.

وی ادامه داد: این بیمار یک روز پس از انجام عمل، بدون نقص عصبی از تخت خارج و در بخش نوروسرجی(جراحی مغز و اعصاب) پیاده روی و نیز پس از 5 روز از بیمارستان مرخص شد.

جراح مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) نیز در ادامه با اشاره به انجام این عمل پیشرفته و سنگین اظهار داشت: این مرد 27 ساله دچار کجی ستون فقرات از کودکی بود که در چند سال اخیر این کجی ستون فقرات تشدید و در ماه های اخیر دچار ضعف اندام های تحتانی و اختلال در راه رفتن شده بود.

دکتر عبدالحمید براتی افزود: در بررسی ها، گرافی(تصویر برداری) و CT اسکن وMRi  (تصویر برداری پیشرفته) وجود نقص مادر زادی در مهره T10 (دهمین مهره پشتی) به صورت عدم تشکیل نصف مهره(همی ورتبرا) و وجود یک دنده اضافی متصل به نصف مهره مشاهده شد.

وی اذعان داشت: دیسک و مهره T10 و  T11 روی نخاع فشار وارده کرده و باعث تغییر در نخاع شده بود، بیمار تحت عمل جراحی سنگین و پیشرفته به صورت برداشتن مهرهT10   ناقص و دنده اضافی و آزاد کردن نخاع از اطراف به طور کامل قرار گرفت.

وی اذعان داشت: سپس 22 پیج و 11 مهره از مهره T4 تا L3  جایگذاری شد و تمام ارتباطات و مفاصل مهره های پشتی و کمری شکسته و آزاد شد، سپس با استفاده از تغییر شکل ستون فقرات به فرم مناسب و مورد نظر ستون فقرات بیمار صاف شد.

دکتر براتی یادآور شد: بیمار با تست wake up (بیدار کردن بیمار در حالت خوابیده به شکم روی تخت جراحی و در وسط عمل جراحی در اتاق عمل) قرار گرفت و با تست عملکرد پاهای بیمار، مجددا بیمار بیهوش و عمل جراحی ادامه پیدا کرد.

به گزار وب دا؛ این جراحی 7 ساعت به طول انجامید و در ساعت پنجم بیمار به صورت کامل از بیهوشی خارج با انجام تست عملکرد پا مجددا تحت جراحی قرار گرفت.

روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) این موفقیت بزرگ را به جناب آقای دکتر براتی و تیم معالج این عمل بزرگ و پیشرفته تبریک عرض نموده و موفقیت روز افزون و سلامتی  را برای این بیمار خواستار شد.5

  


١١:٣٥ - پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٣٢٣    /    تعداد نمایش : ٤٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان امام خمینی دهدشت محفوظ می باشد.