دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کنفرانس خون ریزی های بعد از زایمان در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت + تصاویر

خونریزی های بعد از زایمان هنوز یکی از علل مهم مرگ مادر در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است که در این راستا کنفرانس خون ریزی های بعد از زایمان درسالن آمفی تئاتر بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت؛ متخصص زنان و زایمان این بیمارستان گفت: خونریزی به عنوان علت عمده موربیدیته شدید مادران هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه به دلیل اهمیت خونریزی پس از زایمان به عنوان علت اصلی مرگ و میر و بیماری‌زایی در مادران و به دلیل یافتن شواهدی که در اکثریت موارد منجر به مرگ مراقبت‌ها پایین‌تر از حد استاندارد بوده است، ظاهر می‌شود.

دکتر مرضیه سواری اذعان داشت: خونریزی مامایی باید به عنوان یک اصل اولیه درمانی برای هر جامعه‌ای در نظر گرفته و اصول راهنمایی استانداردی در آن گنجانده شود.

 وی در ادامه گفت: خونریزی اولیه پس از زایمان شایع‌ترین فرم خونریزی‌های ماژور مامایی بوده که تعریف آن شامل از دست دادن ml500 یا بیشتر خون از دستگاه ژنیتال در عرض 24 ساعت اول پس از زایمان است.

دکتر سواری خونریزی خفیف (مینور)  را بین ml1000-500 و  خونریزی ماژور را بیشتر از ml1000 عنوان کرد.

وی تصریح کرد: خونریزی ماژور خود به دو گروه؛ خونریزی متوسط (ml2000-1000) و خونریزی شدید بیشتر از ml2000)  ) تقسیم بندی شده است.

وی ابراز داشت: خونریزی ثانویه پس از زایمان به خونریزی شدید و غیرطبیعی از کانال زایمانی بین 24 ساعت پس از زایمان تا 12 هفته پس از آن اطلاق می شود.

 دکتر سواری در پایان خاطر نشان کرد: در زنان مبتلا به اختلالات خونریزی دهنده مانند هموفیلی یا زنان تحت درمان آنتی‌کواگولان میزان خطر بالاتری جهت بروز خونریزی پس از زایمان وجود دارند.

به گزارش وب دا؛ کنفرانس " خون ریزی بعد از زایمان" توسط  دکتر مرضیه سواری؛ متخصص زنان و زایمان و با همت واحد آموزش بیمارستان امام خمینی (ره ) دهدشت و با حضور 40 نفر از پرسنل بخش های زایشگاه و جراحی زنان برگزار و در پایان امتحان پست تست انجام شد.5

  

 


١٠:٢٣ - شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٦٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان امام خمینی دهدشت محفوظ می باشد.