منشور حقوق بیمار

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

1- بيمار حق دارد در اسرع وقت درمان و مراقبت مطلوب، مؤثر و همراه با احترام كامل را بدون توجه به عوامل نژادي ، فرهنگي و مذهب از گروه درمان انتظار داشته باشد.

2- بيمار حق دارد محل بستري ، پزشك ، پرستار و ساير اعضاي گروه معالج را در صورت تمايل بشناسد.

3- بيمار حق دارد در خصوص مراحل تشخيص ، درمان و سير پيشرفت بيماري خود اطلاعات ضروري را شخصا و يا در صورت تمايل از طريق يكي از وابستگان از پزشك معالج در خواست نمايد. به طوري كه در فوريت هاي پزشكي اين امر نبايد منجر به تاخير در ادامه درمان و ياتهديد جاني بيمار گردد.

4- بيمار حق دارد قبل از معاينات و اجراي درمان اطلاعات ضروري در خصوص عوارض احتمالي و يا كاربرد ساير روشها را در حد درك خود از پزشك معالج دريافت و در انتخاب شيوه نهائي درمان مشاركت نمايد.

5- بيمار حق دارد درصورت تمايل شخصي و عدم تهديد سلامتي آحاد جامعه طبق موازين قانوني رضايت شخصي خودرا از خاتمه درمان اعلام ويا به ديگر مراكز درماني مراجعه كند.

6- بيمار حق دارد جهت حفظ حريم شخصي خود از محرمانه ماندن محتواي پرونده پزشكي نتايج معاينات ومشاوره هاي باليني جز در مواردي كه بر اساس وظايف قانوني از گروه معالج استعلام صورت گيرد ، اطمينان حاصل نمايد.

7- بيمار حق دارد از رازداري پزشك و ديگر اعضاي تيم معالج برخوردار باشد لذا حضور باليني افرادي كه مستقيما در روند درمان شركت ندارند، موكول به كسب اجازه بيمار خواهد بود .

8- بيمار حق دارد از دسترسي به پزشك معالج و ديگر اعضاي اصلي گروه معالج در طول مدت بستري ، انتقال و پس از ترخيص اطمينان حاصل نمايند.

9- بيمار حق دارد با كسب اطلاع كامل از نوع فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي بيمارستان كه بر روند سلامتي و درمان او مؤثرند تمايل و رضايت شخصي خود به مشاركت را اعلام و يا در مراحل مختلف پژوهش از ادامه همكاري خود داري نمايد.

10- بيمار حق دارد در صورت ضرورت اعزام و ادامه درمان در ساير مراكزدرماني، قبلا مهارت گروه معالج، ميزان تعرفه‌ها و پوشش بيمه هاي خدمات در مركزدرماني مقصد مطلع گردد.

 

سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 496
 بازدید امروز : 44
 کل بازدید : 129306
 بازدیدکنندگان آنلاين : 14
 زمان بازدید : 0.5460